Copyright © 2020 Bu sitede kullanılan tüm içeriklerin telif hakları "Prof. Dr. Zeki Tunç" a aittir.

Katarak Operasyonunda yapılan biyometrik ölçüm ile göze takılacak mercek hesaplanabilmektedir. Bu işlem oldukça hassas bir işlemdir fakat genelde hastanelerde teknisyenler tarafından gerçekleştirilir. Ben bu ölçümün katarakt operasyonunda başarıyı belirleyen önemli faktörlerden biri olarak değerlendirdiğimden bizzat bu cihazı edinerek ölçümleri kendim yapıyorum.

Nelere Dikkat Edilmeli? 

Öiçüm esnasında göz uzunluğunun 1 mm yanlış ölçülmesi operasyon sonrası 3 diyoptri yanlışlığa neden olmaktadır ki bu ne benim nede hastalarımın kabul edebileceği durum değildir. Kendim ölçmeme rağmen hata payını daha da azaltmak için Alcon Firmasının İmmersiyon metodunu edinerek göze probun temasını ortadan kaldırıp su yastığı kullanarak gözün istemsiz çökmesini önlemiş oluyorum.

Katarakt ameliyatı yaptığım hastalarımın % 95 ve üzeri gözlükten bağımsız görebilmekteler.

prof-dr-zeki-tunc

Etiketler:

135

İstanbul Göz Hastalıkları Kliniği

İstanbul Göz Hastalıkları Kliniği

01 Ocak 1961 Düzce doğumlu, 1979-1985 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakülte'sinde Tıp eğitimi almıştır. Oftalmoloji İhtisasına, 1988 yılında Pierre et Marie Curie Üniversitesi PARIS Vl'da başlayıp, Necker ve Laennec Tıp fakültesi hastaneleri ve Centre National d'Ophtalmologie des Quinze Vingts PARIS'de asistanlık yapmıştır. Asistanlık dönemindeki başarılarından ötürü PARIS XII Üniversitesi'nde "Chef de Clinique" olarak Refraktif Cerrahi (miyopi, hipermetropi ve astigmatizma tedavisi) Sorumlusu sıfatıyla çalışmıştır.Laser Eximer tedavisinin Fransada'ki öncülerindendirs.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

heidelberg-retinal-tomografi-optic-nerve-head-analyser-hrt-3

Heidelberg Retinal Tomografi, Optic Nerve Head Analyser HRT 3

Glokom hastalığında erken tanı ve tedavinin takibinde altın standartlardan biri ...
                                                                                                                                               

Goldman Aplanasyon Tonometresi

Dünyada göz tansiyonu ölçümünde altın standard olarak kabul edilen Goldman ...