Copyright © 2020 Bu sitede kullanılan tüm içeriklerin telif hakları "Prof. Dr. Zeki Tunç" a aittir.

Göz Estetiği Nedir?

Gözler insanların gördükleri ve onları görenler için oldukça önemlidir. Bu nedenle hem fonksiyonel açıdan hem de estetik açıda gözler büyük önem taşımaktadır.

Estetik anlamda kusurlu olan gözlerde göz estetiği uygulamaları gerçekleştirilerek çok daha güzel bir görünüm sağlanmaktadır.

Göz Estetiği Cerrahisi "Oküloplastik Cerrahi"

Göz kapakları, göz çevresi, gözyaşı kanalları ve göz çukurundaki kemikleri ilgilendiren estetik cerrahi ve medikal tedavileri kapsar.

prof-dr-zeki-tunc

Göz estetik cerrahisinde; göz kapağı düşüklüğü, kapak çevresi kırışıklıklar, göz altı torbaları,kapakların içe yada dışa dönmesi, kapak travmaları sonrası estetik düzeltme, eviserasyon ve protez, göz çevresi tümörleri cerrahi olarak tedavi edilmektedir.

Göz estetik cerrahisinin (Orbitoplastik cerrahi) formasyonu almış bir hekim tarafından yapılması sağlıklı olur. Dr. Zeki TUNÇ bu konuda Paris 5. Tıp Fakültesinde eğitim almış ve bu spesialiteyi ilgilendiren Tunç Eviserasyon Tekniği'ni geliştirerek Fransa ve Türkiye'de yayın ve sunumlar yapmıştır.

Göz estetiği diğer estetik operasyonlara göre lokal anestezi ile yapılması büyük avantajdır. Ayrıca kişinin direkt görünümünü etkilediğinden sağlıklı ve genç görünmek isteyenlerin sık tercih ettiği estetik cerrahi işlemidir.

Göz Estetiği Uygulamaları Nelerdir?

Göz estetiği gerek görme açısının iyileştirilmesi gerekse de iki göz arasındaki asimetrilerin giderilmesi ya da estetik açıdan gözlerde bulunan kusurların giderilmesi amacı ile uygulanmaktadır. Bilimsel araştırmalar ve teknolojik gelişmeler sonucunda göz estetiği uygulamalarında gerçekleştirilebilen uygulamalar şu şekilde sıralanabilmektedir; 

  • Göz çevresindeki kırışıklıkların giderilmesi
  • Göz kapağı problemlerinin gierilmesi (göz kapağı düşüklüğü, göz kapağı spazmları)
  • Göz altı torbalarının giderilmesi
  • Tiroid hormon bozukluğunun neden olduğu göz çıkıklarının ya da göz kapağı problemlerinin giderilmesi
  • Göz kapağı düşüklüklerinin giderilmesi
  • Yüz felci sonrasında gözlerde oluşan şekil bozukluklarının giderilmesi

Göz estetiği uygulamaları önceki yıllarda oldukça riski uygulamalar olarak görülürken günümüzde göz cerrahisinde yaşanan gelişmeler ile oldukça güvenilir ve konforlu bir şekilde gerçekleştirilmektedir. 

Göz Estetiği Ameliyatı

Göz insan yüzünde hem işlevsel hem de estetik alanda oldukça önemlidir. Bu nedenle göz sağlığının korunması ve bakımının aksatılmamasının yanı sıra göz estetiğinin de tatmin edici düzeyde olması günümüzde herkesin arzu ettiği bir konudur. Göz estetiği uygulamaları içerisinde; göz kapağı düşüklüğü, göz altı torbaları, göz kenarlarında oluşan ve kazayağı olarak tanmlanan kırışıklıkların giderilmesini kapsamakla birlikte aynı zamanda göz bölgesinde yaşanan travmalar sonucunda herhangi bir estetik ve fonksiyonel bozukluğun da giderimesi işlemleridir. 

Göz Estetiği Kimler İçin Uygundur?

Göz estetiği günümüzde özellikle ileri yaşlardaki hastaların tercih ettiği bir uygulamadır. Özellikle göz çevresinde oluşan kırışıklıkların giderilmesi amaçlı uygulanan işlemler ve göz kağağı düşüklüğünün onarılması işlemleri sıklıkla uygulanmaktadır. Genç yaştaki hastalar ise genellikle herhangi bir travma sonrasında gelişen hasarların giderilmesi için uygulanmaktadır.

Etiketler:

120

İstanbul Göz Hastalıkları Kliniği

İstanbul Göz Hastalıkları Kliniği

01 Ocak 1961 Düzce doğumlu, 1979-1985 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakülte'sinde Tıp eğitimi almıştır. Oftalmoloji İhtisasına, 1988 yılında Pierre et Marie Curie Üniversitesi PARIS Vl'da başlayıp, Necker ve Laennec Tıp fakültesi hastaneleri ve Centre National d'Ophtalmologie des Quinze Vingts PARIS'de asistanlık yapmıştır. Asistanlık dönemindeki başarılarından ötürü PARIS XII Üniversitesi'nde "Chef de Clinique" olarak Refraktif Cerrahi (miyopi, hipermetropi ve astigmatizma tedavisi) Sorumlusu sıfatıyla çalışmıştır.Laser Eximer tedavisinin Fransada'ki öncülerindendirs.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

bebeklerde-gozyasi-kanal-tikanikligi

Bebeklerde Gözyaşı Kanal Tıkanıklığı

 Normal şartlar altında üst göz kapağının dış kısmında yer alan ...
                                                                                                                                                         

goz-kapagi-dusuklugu-tedavisi

Göz Kapağı Düşüklüğü Tedavisi

Göz kapağı gözü ortalama 1 mm çapında örtmektedir. Bazı tablolarda ...