Copyright © 2020 Bu sitede kullanılan tüm içeriklerin telif hakları "Prof. Dr. Zeki Tunç" a aittir.

Beyinde Gazi Yaşargil...

Kalpte Mehmet Öz...

Türkiye'de Bingür Sönmez...

Ya gözde?

Gözde ise yine dünya çapında başarıların altına imza atmış bir Türk doktorumuz var! Bir hanım arkadaşım tanıştırdı!

Adı Zeki Tunç... 1961 Düzce doğumlu... 10 yaşında babasını kaybetmiş! Onları anneleri büyütmüş üç kardeşi ile birlikte... Gündüzleri TEKEL'de çalışıp, geceleri evde dikiş dikerek okutmuş!

O da kendisine verilen emekleri boşa çıkarmamış... Önce Manisa Salihli Lisesi'nden mezun olup, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni kazanmış! Bir yandan da Fransız Kültür'e gidip Fransızcasını ilerletmiş!

Derken bavulunu eline alıp Paris'e gelmiş! Tanıdığı bir tek kimse yok!

Ihtisasına 1988'de Pierre et Marie Curie Üniversitesi PARİS VI'da başlayıp, Necker ve Laennec Tıp Fakültesi Hastaneleri ve Centre National d'Ophtalmologie des Quinze Vingts Paris'de asistanlık yaparak devam etmiş! Asistanlik dönemindeki başarılarından ötürü Paris XII Üniversitesi'nde "Chef de Clinique" olarak "Refraktif" yani "miyop, hipermetrop, astigmat" cerrahi sorumlusu sıfatıyla çalışma fırsatını yakalamış.

İğnesiz Katarakt Ameliyatı 

Ayrıca Dr. Tunç, kendi adıyla anılan bir ameliyat tekniğini geliştirerek, dünya göz literatürune girmeyi başarmış! Bu Zeki Tunç'un geliştirdiği tekniğe göre artık Dünya'da "damlayla, iğnesiz katarakt ameliyatı" yapılabiliyor!

Ve...

1997'de ise Metropalitan Florence Nightingale Hastanesi Göz Servisini kurması için teklif almış... Kabul edip Türkiye'ye dönmüş... Şimdi çalışmalarına lstanbul'da devam ediyor!

Ayrıca bekar hanımlar için bir de notum olacak! Bu sportmen genç ve yakışıklı doktorumuz bekar! Gözleri rahatsız hanımlara duyurulur! Belki tuttuğunu koparan bir genç kızımız Zeki'yi evliliğe ikna eder de annesinin hayır duasını alır!

Etiketler:

111

İstanbul Göz Hastalıkları Kliniği

İstanbul Göz Hastalıkları Kliniği

01 Ocak 1961 Düzce doğumlu, 1979-1985 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakülte'sinde Tıp eğitimi almıştır. Oftalmoloji İhtisasına, 1988 yılında Pierre et Marie Curie Üniversitesi PARIS Vl'da başlayıp, Necker ve Laennec Tıp fakültesi hastaneleri ve Centre National d'Ophtalmologie des Quinze Vingts PARIS'de asistanlık yapmıştır. Asistanlık dönemindeki başarılarından ötürü PARIS XII Üniversitesi'nde "Chef de Clinique" olarak Refraktif Cerrahi (miyopi, hipermetropi ve astigmatizma tedavisi) Sorumlusu sıfatıyla çalışmıştır.Laser Eximer tedavisinin Fransada'ki öncülerindendirs.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

katarakt-uzerine-soylesi

Katarakt Üzerine Söyleşi

Tamamen ortadan kalkıyor. Katarakt ameliyatı olduktan sonra tekrar katarkt gelişmez ...
                                                                                                                                           

inatci-astigmata-ikili-cozum-lazerli-halka

İnatçı Astigmata İkili Çözüm: Lazerli Halka

Astigmatlı hasta, ne uzağı ne de yakını net görebiliyor. Onlar ...