Copyright © 2020 Bu sitede kullanılan tüm içeriklerin telif hakları "Prof. Dr. Zeki Tunç" a aittir.

Gözlük atma; gözlükten kurtulma, gözlerinde kırma kusuru bulunan kişilerin oldukça sık arattığı konular arasındadır. Lazer tedavileri; göz hastalıklarının tedavisinde son yıllarda oldukça önemli bir yer edinmiş olup tüm dünyada güvenilir bir şekilde uygulanmaktadır.

İstanbul lazerle göz ameliyatı; miyopi, hipermetropi ya da astigmat problemleri yaşayan hastalarda uygulanabilen halk arasında ise gözlük atma ameliyatı olarak bilenen bir operasyondur.

Gözlük Atma Tedavisi Nedir?

İstanbul gözlük atma tedavisi; lazerle göz ameliyatı olup miyopi, hipermetropi ya da astigmat problemi yaşayan kişilerde uygulanmaktadır. Oldukça konforlu bir şekilde tamamlanan gözlük atma operasyonu sonrasında gözlük ya da kontakt lens kullanılmasına ihtiyaç kalmamaktadır.

Söz konusu kırma kusurlarında uygulanabilecek lazer operasyonları farklıdır. Gözlük atma tedavisi için hasta seçimi oldukça önemlidir. Örneğin; hipermetropi probleminde 4 dereceye kadar olan numaralarda lazerle göz ameliyatı uygulanabilmektedir. Ancak miyopi hastalarında daha yüksek numaralarda gözlük atma tedavisi uygulanabilmektedir.

Gözlük Atma Ameliyatı Nedir?

İstanbul gözlük atma ameliyatı ile astigmat problemi de tedavi edilebilmektedir. Ancak bu noktada düşük astigmat derecesi bulunan hastalarda çok daha başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Bir astigmat türü olan irregular astigmat (kerarokonus) problemi gözlük ya da kontakt lens ile tedavi edilememektedir. Söz konusu kırma kusurunun tedavisi geliştirdiğim kornea içi halka yerleştirme işlemi ile gerçekleştirilebilmektedir.

Gözlük Atma Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

İstanbul gözlük atma ameliyatı; gelişen teknolojik ekipmanlar ve yapılan araştırmalar sonucunda artık çok daha güvenilir bir şekilde uygulanmaktadır. Bununla birlikte operasyon oldukça kısa sürmekte ve hasta konforlu bir ameliyat süreci yaşamaktadır.

İstanbul gözlük atma ile ilgili detaylı bilgi için 0 212 287 01 00 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Etiketler:

54

İstanbul Göz Hastalıkları Kliniği

İstanbul Göz Hastalıkları Kliniği

01 Ocak 1961 Düzce doğumlu, 1979-1985 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakülte'sinde Tıp eğitimi almıştır. Oftalmoloji İhtisasına, 1988 yılında Pierre et Marie Curie Üniversitesi PARIS Vl'da başlayıp, Necker ve Laennec Tıp fakültesi hastaneleri ve Centre National d'Ophtalmologie des Quinze Vingts PARIS'de asistanlık yapmıştır. Asistanlık dönemindeki başarılarından ötürü PARIS XII Üniversitesi'nde "Chef de Clinique" olarak Refraktif Cerrahi (miyopi, hipermetropi ve astigmatizma tedavisi) Sorumlusu sıfatıyla çalışmıştır.Laser Eximer tedavisinin Fransada'ki öncülerindendirs.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
sari-nokta-hastaligina-karsi-hangi-onlemler-alinmalidir

Sarı Nokta Hastalığına Karşı Hangi Önlemler Alınmalıdır?

Retinanın yani gözün ışığa duyarlı olan ağ tabakasının merkezindeki bölge ...
                                                                                                                                             

plaquenil-ve-retina-komplikasyonu

Plaquenil ve Retina Komplikasyonu

Plaquenil tedavisinin retinada yarattığı etkiler ancak bir yıl sürekli kullanımdan ...
                                                                                                                                       

excimer-lazere-ne-zaman-basvurmaliyim

Excimer Lazere Ne Zaman Başvurmalıyım?

Excimer Lazer, tamamen bilgisayar kontrolündeki cihazlar kullanılarak korneanın şeklinin değiştirildiği, ...