İletişim

 • Adres

  Prof. Dr. Zeki Tunç Büyükdere Cad. No: 74/A Torun Center Garden Ofis D: 74 34394 Şişli İstanbul

 • Telefon

  +90 212 287 01 00

Copyright © 2020 Bu sitede kullanılan tüm içeriklerin telif hakları "Prof. Dr. Zeki Tunç" a aittir.

Göz Torbalarının Tedavisi

Göz altı şişliği olarak da tanımlanan göz torbaları, sık karşılaşılan bir sağlık ve estetik problemidir. Bu keseler yüzümüzde en çok dikkat çeken bölgede yani gözaltımızda oluşurlar. Göz altı torbası olan bireylerin göz altlarında hafif şişlik ve koyu renkte halkalar görülmektedir. Bu nedenle göz altı torbaları kişiyi olduğundan daha yorgun ve yaşlı göstermektedir. 

Göz Altı Şişliği Neden Olur?

 • Genetik
 • Stres
 • Ağlamak
 • Egzama
 • Hormonal değişimler
 • Isı değişimleri
 • Sinüs problemleri
 • Dengesiz beslenme
 • Uykusuzluk
 • Alerji
 • Yaşın ilerlemesi
 • Çok kitap okumak
 • Aşırı tuzlu gıda tüketimi yapmak

Gözaltı Torbalarının Dereceleri

Başlangıç seviyesindeki göz torbalarında öncelikle torbalanmanın neden olduğu tespit edilmelidir. Yorgunluğa ve düzensiz bir yaşantıya bağlı ise kişinin yaşantısına dikkat etmesi, göz altı bağ dokusunu sıkılaştırıcı ve dinlendirici ürünler kullanmak yeterli olmakta ve faydalı gelmektedir. İlerlemiş seviyedeki göz altı torbaları için ise bir cerraha baş vurulmalıdır.

Birinci tip göz altı torbalarında hafif derecede yağ birikimi görülebilmektedir. Bu tipteki hastalarda göz altı torbaları belli belirsizdir.

İkinci tip göz altı torbalarında yarım halka şeklinde yağ birikimi görülmesi söz konusudur. Burada göz altı torbaları fark edilebilir düzeydedir.

Üçüncü tip göz altı torbalarında ise göz altı torbaları yarım halka şeklindedir ve oldukça belirgindir. Gözler yorgun, yaşlı ve hasta görünür.

Ameliyatsız Göz Altı Torbası Tedavisi

Mikro iğneler vasıtası ile uygulanan Agnes RF göz altı torbası tedavisinde kontrollü bir şekilde cildin derinliklerine ısı ve radyofrekans uygulanmaktadır. Bu sayede cilt , gergin bir form kazanmış olmaktadır.

Ciddi bir göz problemi bulunmayan erkek ya da kadın tüm hastalara uygulanabilir bir yöntemdir. Genellikle tek seans yeterli gelmektedir ancak ileri derecedeki vakalar için birden fazla seans uygulanabilmektedir. İşlem toplamda 20 – 30 dakika arasında sürmektedir.

Agnes RF tedavisi ile özellikle birinci ve ikinci tip göz torbalarında oldukça başarılı sonuçlar elde etmek mümkündür.

Ağrılı bir işlem değildir. Kişi uygulama esnasında herhangi bir ağrı ya da acı hissi duymaz. Yalnızca toplu iğne batması kadar bir his oluşur.

Mikro iğneler ile uygulanan tedavi ile göz altındaki yağ hücreleri küçültülmekte böylece iyileşme sağlanmaktadır. Göz altı torbalarındaki iyileşme tedaviden 1 – 2 ay sonra etki ederek başlamaktadır. Etkisi ise 3 ile 5 yıl arasında sürmektedir.

Etiketler:

119

İstanbul Göz Hastalıkları Kliniği

İstanbul Göz Hastalıkları Kliniği

01 Ocak 1961 Düzce doğumlu, 1979-1985 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakülte'sinde Tıp eğitimi almıştır. Oftalmoloji İhtisasına, 1988 yılında Pierre et Marie Curie Üniversitesi PARIS Vl'da başlayıp, Necker ve Laennec Tıp fakültesi hastaneleri ve Centre National d'Ophtalmologie des Quinze Vingts PARIS'de asistanlık yapmıştır. Asistanlık dönemindeki başarılarından ötürü PARIS XII Üniversitesi'nde "Chef de Clinique" olarak Refraktif Cerrahi (miyopi, hipermetropi ve astigmatizma tedavisi) Sorumlusu sıfatıyla çalışmıştır.Laser Eximer tedavisinin Fransada'ki öncülerindendirs.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
goz-alti-torbalarinin-ameliyati

Göz Altı Torbalarının Ameliyatı

Göz altı ameliyatı uygulandığı bölgenin hassasiyeti nedeniyle sanıldığı kadar basit
                                                                                                                           

goz-torbalarinin-olusum-nedenleri

Göz Torbalarının Oluşum Nedenleri

Göz altı şişliği olarak ifade edilen göz altı torbaları çok